Rozjetá Babeta

Rozjetá Babeta je malý velký film o venkově a motorkách minimálně tak silných, jako je přátelství jejich majitelů. Jeho vznik má zcela jednoduchou příčinu. Před časem jsme dali k dispozici jedny botasky Deep Sleep našemu kamarádovi, mladému filmaři Nikolasovi, aby se jimi nechal inspirovat a natočil s nimi nějaké video. Záměrně jsme mu nechali volné ruce a čekali, co se ze spolupráce vyvrbí. Výsledkem je film, ze kterého doslova srší pohoda, přátelství a bezstarostnost.

Podzimní venkovské scenérie okořeněné štiplavým kouřem a vysokými tóny slabých motocyklů jsou přitomny takřka v každém záběru. Vždyť často není třeba mnoho k tomu, aby v nás zůstal silný zážitek a vzpomínky, ke kterým se budeme v mysli rádi vracet.

Nikolas Tušl je jednou z výrazných postav české skateboardové scény. Je mimojiné spoluautorem několika videí jako Ketchup Kids Robotix či Robotix Gipsy Tour. Objektiv své kamery nebo fotoaparátu ale čím dál častěji obrací i mimo tématiku tohoto adrenalinového sportu.

Na Nikolasovy záběry jste tak mohli narazit například ve snímku Polski Film, režiséra Marka Najbrta, v propagačních kampaních pro módní značku H&M a dalších. Je nedílnou součástí studia Robotix a členem uskupení Rozjetej Kamion, sdružujících pod sebou podobně smýšlející kreativní jedince.

Foto: Nikolas Tušl