Nová jarní kolekce 2017

Tak už je to zase tady. Udělali jsme místo v regálech a naskladnili novou jarní kolekci 2017. Tvoří ji 7 nových modelů z tvarové řady Classic, 3 nové Urbany a 6 nových Runů. Kromě toho jsme opět připravili několik především materiálových inovací. A ani letos nechybí perličky ve jménech jednotlivých modelů nebo v jejich inspiracích. 

Práce na nové kolekci byla radost! Od prvních nápadů, které jsme dávali dohromady přesně před rokem, přes výběr materiálů, konzultace s modeláři ve Skutči, výrobu množství prototypů, až po závěrečné úpravy a finální rozhodnutí. Snad se vám budou líbit…

Nové struktury

Celá kolekce 2017 je, oproti té loňské, výrazně pastelové, laděná do tlumeňejších odstínů. O to více jsou některé z nich ve skutečnosti až nečekaně šťavnaté (o poznání více než na fotkách!). Kromě toho jsme zapátrali v materiálovém fondu tradičního italského výrobce kůží Mastrotto, který je dlouholetým dodavatelem BOTAS 66, a objevili jsme pro botasky úplně nové možnosti. Doslova! Materiály se zcela novou strukturou – třpytem, leskem nebo vytlačováním – přinesly do kolekce BOTAS 66 velké osvěžení. Výsledkem jsou modely Lost Treasure, Lizard King nebo Cowboy Bebop.

Inspirace z minulosti

Celokožené modely z tvarové řady Run s názvy Arcade Master a Smoke Signal jsou charakteristické svými reflexními oranžovými detaily. Tak jako jejich jména odkazují k něčemu dnes už obtížně představitelnému, jako jsou automatové počítačové hry nebo primitivní způsob komunikace, i jejich vzhled nás vrací do minulosti. Přímou inspirací nových modelů se stala historická textilní běžecká řada Botas Marathon, vyráběná v 80. letech.

Nahatá bota

Zajímavostí a tak trochu unikátem v nové kolekci je bezesporu model Loser. Jako jediný nemá pro botasky tolik charakteristický postranní pruh. Je tak trochu nahatý – je to prostě lůzr 🙂 Přitom tzv. klín má na botě zcela funkční úlohu, a to že kryje a chrání boční šev. Věříme, že Loserovi klín mimořádně chybět nebude a naopak boční šev ho dobře ozdobí.

Nové modely jsou dostupné na našem eshopu i v kamenných obchodech BOTAS 66 stores v Praze na Žižkově a na Starém Městě.