Kolekce jaro 2016

Nová jarní kolekce, která s sebou přináší svěží vítr do vašeho botníku, je dostupná jak zde na eshopu, tak i v oficiálních kamenných obchodech značky BOTAS 66 v Praze na Starém Městě a na Žižkově. Jedná se o celkem 22 nových modelů z tvarových řad Classic, Run a Urban. Pro tuto sezónu jsme se rozhodli barevnost kolekce osvěžit o tóny karmínové, temně modré, mintové či starorůžové.

Nová ale není pouze barevnost, nýbrž i materiálové provedení včetně drobných konstrukčních úprav, které dělají botasky ještě pohodlnějšími. Modely Classic a Run jsou nyní lehčí a ohebnější než v předchozích kolekcích, a to díky nově užívanému materiálu EVAc v podešvích. Novinkou jsou také inovované vkládací stélky s ještě výraznějším ortopedickým tvarováním, se změkčenou patou a špičkou ze savého antibakteriálního materiálu.

Foto: Katarina Bell

V letošním roce sázíme také na naši oblíbenou tvarovou řadu Run, která byla inspirována celosvětovou běžeckou kulturou. Podoba této boty vychází z konkrétních vytrvaleckých modelů Marathon, vyráběných pod značkou Botas v 80. letech. Na rozdíl od předchozích verzí modelů Run, které byly zpravidla vyráběné v kombinaci s textilem, dvě jarní novinky, Purple Planet a Midnight Cowboy, jsou poprvé ušity kompletně z měkké a poddajné perforované štípenkové usně, která je neméně pohodlná, ale více pevná a odolná. Modelům Run materiál dodává zcela nový charakter. Vzor Midnight Cowboy je navíc opatřen reflexními prvky, které mohou svému majiteli posloužit především při nočních procházkách.

Všechny nové jarní modely si můžete prohlédnout na eshopu nebo v našich obchodech.