První kniha o fenoménu Botas

Když boty, tak botasky! je vůbec první publikace o fenoménu značky Botas. Vznikla při příležitosti stejnojmenné výstavy pro Retromuseum v Chebu a práce na ní byla jedna velká radost. Jsme přesvědčeni, že by měla mít své místo v knihovně každého fanouška českých botasek.

Kniha se přimárně zaměřuje na období od vzniku sportovní značky v 60. letech, až do nejproduktivnějších 80. let. Nezapomíná ale ani na současný lifestylový label BOTAS 66. Přináší nové, dosud nezveřejněné informace a dokumenty, včetně překvapiných zajímavostí i osobních příběhů.

“…o sobotách a nedělích jsme jezdili po závodech za sportovci, trenéry a sportovními lékaři. Tam jsme získávali potřebné informace, jak má která sportovní bota vypadat a co by sportovcům vyhovovalo,” prozradil nám v rozhovoru pro knihu modelář Milan Mlynář, který navrhoval sportovní obuv Botas přes 50 let. Kromě něj v publikaci najdete také texty o historii a  produktech značky Botas, archivní snímky, reprodukce tiskovin i kvalitní produktové fotografie vybraných historických modelů včetně rozsáhlých popisek. Součástí je i rozhovor s designéry Janem Klossem a Jakubem Koroušem, iniciátory vzniku značky BOTAS 66.

Kniha je k zakoupení jak na našem eshopu, tak i v oficiálních obchodech BOTAS 66 v Praze, v Retromuseu v Chebu a u několika vybraných knihkupců.

Autoři: Darina Zavadilová, Jan Kloss
Vydala GAVU Cheb, 2016
Formát: 200 x 270 mm
Rozsah: 218 stran