Je to Lůzr!

Součástí kolekce BOTAS 66 pro rok 2017 je i neobvyklý model Loser. Je na první pohled něčím jiný. Něco mu chybí. Je tak trochu nahatý.

Jedna z nejlepších věcí na designu botasek je ta, že na nich není vůbec nic navíc. Žádný kus kůže, žádný šev, nic není prvoplánově jen tak pro okrasu, všechno má svou funkci. Jednotlivé modely z tvarové řady Classic jsou sešity z bezmála 30 dílů a každý je nenahraditelný. Dokonce i charakteristický boční klín – jen několik centimetrů široků pruh usně našitý jako poznávací znamení na všech botaskách – má svoji úlohu. Chrání boční šev, který je jedním z nejnamáhanějších míst na botě.

U Losera jsme tento klín zkusili mimořádně vynechat (a samozřejmě o to více zpevnit a zviditelnit boční šev!). Je to takový náš experiment. Někdo má 3 pruhy na okrasu, my máme jeden, zato plně funkční. Tak proč to jednou výjimečně nezkusit i bez něj? Šli jsme do toho…

A jaký máme z finálního Losera pocit? Je to trochu jako zebra bez pruhů nebo klokan bez kapsy, ale dáme za něj ruku do ohně. Nové věci zkoušíme rádi a můžeme potvrdit, že Loser je skutečný unikát!