Crooked by Robotix

V podzimním marastu to chce trochu ubrat plyn a nechat se, jak se říká, zahřát u srdíčka. Proto představujeme nové video Crooked od studia Robotix, které vás přinutí k blaženému úsměvu.

Město a skate

Crooked je limitovaná edice z tvarové řady Urban, určená (nejen) na skateboarding. Zjednodušené střihové řešení špice s menším množstvím švů v kombinaci se zdvojením materiálu v nejnamáhanějších místech a tvrdší podrážkou z vysoce trvanlivé pryže činí boty Crooked téměř nezničitelnými, což může být pro ridery doslova k nezaplacení.

O tom, že jsou modely Urban vhodné na sklateboarding, jsme se ostatně přesvědčili už dávno – první “skateboard-friendly” verze, nazvaná SM Skate Pro, vznikla ve spolupráci s pražským skateboadrovým obchodem StreetMarket. Crooked se od ní odlišuje především podešví vyvedenou ve výrazně modré barvě, což mu dává nezaměnitelný osobitý charakter.

Boty a snění

Právě kvůli této osobitosti jsme oslovili kreativní uskupení Robotix, které má ke skateboardingu blízko a zároveň už má za sebou lyrický snímek Rozjetá babeta s modelem BOTAS 66 Deep Sleep, aby se inspirovalo limitkou Crooked a natočilo s ní video.

Výsledek se nese v houpavém rytmu ospalého podzimního snění a malých bohémských radostí, zasazených do scenérie českého venkova. S dávkou nadsázky ukazuje, že boty BOTAS 66 jsou pro každou špatnost. Snímek, v němž září matador pražského skateboardingu, “heart-breaker” Adam Lukas, začíná unboxingem a pak už pokračuje jen jedním dlouhým ááách…

A co vlastně znamená “crooked”? Je to oblíbený skateboardový trik, který uvidíte v podání Adama Lukase závěru videa.

Režie: Robotix studio
Kamera/střih: Kryštof Zika, Nikolas Tušl, Jiří Marshal
Foto: Nikolas Tušl