Botasky na pražském fashion weeku

V rámci poslední edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weekunejprestižnější módní události v České republice, který proběhl minulý týden v obchodním době Kotva, byla neohlášeně představena také část nové jarní kolekce BOTAS 66. Několik modelů botasek si vybrala módní návrhářka Petra Ptáčková, aby doprovodily její novou kolekci FW17 s názvem Chapter I.

Mladá talentovaná módní návrhářka Petra Ptáčková se paradoxně prosadila především v zahraničí. V prestižní pařížské škole módního designu se naučila pracovat s ručními „couture” technikami, aktuálně studuje v severní Itálii vysoce specializovaný program zaměřený na pleteniny. Její tvorba je charakteristická poetickou výtvarnou estetikou, uživáním celé řady ručních řemeslnných technik a často i neotřelým konceptuálním pojetím. Prezentovala se v showroomech nebo na přehlídkových molech v rámci fashion weeků snad ve všech důležitých světových módních metropolích, její kolekce byly publikovány v nejvýznamnějších módních titulech včetně celosvětových mutací časopisu Vogue, WeAr Magazine, Collezione Russia, 160g Magazine, Hint Magazine, Sicky Magazine a dalších.

Foto: Sully Sundkvist

Přehlídku Petry Ptáčkové na letošním jarním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku neobvykle zahájila společná hostina všech modelů a modelek u jednoho stolu, pro níž se návrhářka inspirovala v tradici velkých rodinných večeří v Itálii, kde aktuálně studuje. Doplňky připomínající polštáře zase odkazují k potřebě odpočinout si od všudypřítomného stresu, zároveň jsou ironickou narážkou na zejména u italských žen tolik oblíbené péřové bundy a kabáty.

Není divu, že ke kolekci z recyklované džínoviny, ručně barvených tkanin a pletenin, vyrobené v duchu hesla “zero waste”,  Petra zvolila právě boty BOTAS 66. Trend propagování udržitelné módy je v současné době konečně mimořádně v kurzu. I my jej podporujeme.