O NÁKUPU

Je obuv BOTAS 66 skutečně česká?
Ano, obuv značky BOTAS 66 je vyráběna v areálu společnosti Botas a.s. ve Skutči na Vysočině, na stejném místě, kde se botasky šijí již od 60. let.

Jak se liší boty BOTAS 66 od sportovní řady Botas?
Boty BOTAS 66 jsou vycházkové – jsou tvarově, materiálově i stylově přizpůsobeny potřebám současného životního stylu a komfortu při celodenním nošení.

Mohu obuv BOTAS 66 používat na sport?
Vše je otázkou zvyku a osobních nároků. BOTAS 66 si nehraje na sportovní obuv, ačkoliv má v tomto oboru dlouhou historii. Na sport primárně určená není, ale třeba vás příjemně překvapí při různých rekreačních aktivitách.

Z jakého materiálu jsou boty BOTAS 66 vyrobeny?
Všechny modely BOTAS 66 (vyjma veganských modelů označených jako TOFU) jsou vyrobeny z kvalitní přírodní usně v hladkém nebo štípenkovém provedení.

Jak se mám starat o svoje boty BOTAS 66?
Doporučujeme obuv před prvním použitím naimpregnovat. Vytvoří se tam transparentní prodyšná bariéra, který zabraňuje pronikání vlhkosti i znečištění. Skutečně to funguje a boty vydrží déle jako nové! Opakujte nejlépe každý měsíc. Při znečištění doporučujeme očistit obuv kartáčem, případně lehce omýt čistou vodou, a vysušit při pokojové teplotě.

Které jsou dámské a které pánské?
Boty BOTAS 66 se nedělí na dámské a pánské modely, všechny jsou unisex. Takže záleží na tom, jak si kdo troufne.

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými tvarovými řadami?
V nabídce BOTAS 66 jsou celkem 4 tvarové řady. Všechny vycházejí z konkrétních modelů sportovní obuvi Botas.

V jakých velikostech jsou boty BOTAS 66 k dispozici?
Naprostá většina modelů se vyrábí ve velikostech 36 – 48 (evropské číslování). Některé modely jsou vzhledem k typu podešve k dispozici pouze ze velikostech 38 – 46. U vybraných modelů jsou k dispozici také dětské velikosti 31-34, resp. 35.

Proč nemáme vaši velikost?
Každý model značky BOTAS 66 se vyrábí v rámci jedné kolekce v celkovém množství okolo 300 párů. Napříč širokou velikostní škálou to představuje jen velmi malý počet párů od modelu a velikosti. Výhodou je, že v ulicích nepotkáte mnoho lidí se stejnými botami. V případě, že nemáme vaši velikost, je pravděpodobné, že ji brzy doskladníme. Také je ale možné, že již doprodáváme poslední páry. Doporučujeme proto s nákupem neotálet. Kdo svůj oblíbený model již prošvihl, nezoufejte, některé oblíbené modely po čase opět vracíme do výroby.

Jak často se obměňují modely BOTAS 66?
Nejvíce nových modelů uvádíme v rámci jarní kolekce, zpravidla v průběhu března. Se začátkem školních prázdnin se zpravidla můžete těšit na nějaký letní speciál. Podzimní kolekce bývá představena během září a také před Vánocemi každoročně chystáme nějaké překvapení. Průběžně je v nabídce okolo 50 různých modelů a barevných kombinací.